reformy mtsbuПроцес впровадження реформ на ринку страхування набирає обертів

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) з метою ефективного виконання своїх обов’язків перед страхувальниками та страховиками-членами МТСБУ активно працює над впровадженням європейських стандартів функціонування ринку автострахування.

 

 

 

 

Так, з початку 2015 року в Бюро почалась  робота по запровадженню системи прямого врегулювання. Така система успішно функціонує в ряді європейських країн та передбачає врегулювання збитків зі страхування автоцивільної відповідальності, при якому страховик за полісом відповідальності, врегульовує збиток, нанесений своєму клієнту третьою особою, а потім отримує компенсацію від страховика відповідальності третьої сторони.  Впровадження такої системи має вирішити проблему демпінгу та стати передумовою для переходу на вільне ціноутворення. Запрацювати система прямого врегулювання в Україні має з 1 лютого 2016 року.

Дирекція МТСБУ також активізувала роботу по впровадженню електронного полісу ОСЦПВ, за допомогою якого страхувальник отримає можливість, без посередників, через Інтернет або в офісі страхової компанії у бездокументарному вигляді, укласти договір страхування. Окрім очевидних економічних переваг, пов’язаних з відсутністю витрат на виготовлення бланків,  впровадження електронного полісу має мінімізувати прояви страхового шахрайства для отримання незаконного страхового відшкодування, в тому числі, через укладання договорів страхування «заднім числом».

«Ми намагаємось максимально наблизити страхування до споживачів. Інновації, які пропонує Бюро, в першу чергу, направлені на захист споживачів та повернення їх довіри до сегменту автострахування, – пояснює Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко. – Це комплексна робота, яка має об’єднати страховиків дляпобудови цивілізованого, європейського ринку автострахування».

Позитивним чинником підвищення якості здійснення ОСЦПВ за внутрішніми договорами став досудовий розгляд МТСБУ скарг на дії та рішення страховиків, незважаючи на те, що законодавством такі повноваження на МТСБУ не покладені. Завдяки сприянню МТСБУ за  зверненнями, отриманими від потерпілих осіб та страхувальників, страховими компаніями було здійснено виплати майже по 50% скарг, які надійшли до МТСБУ протягом 2014 року.

З початку 2015 року спостерігається продовження позитивних тенденцій у провадженні міжнародного страхування «Зелена картка», зокрема варто відзначити:

  • > зростання частки договорів міжнародного страхування, укладених через систему «Green Card online» з 70% у кінці 2014 року до 80% за підсумками січня 2015 року (за прогнозами експертів у лютому 2015 року цей показник досягне 85%). Як результат, це дозволяє ефективно долати прояви страхового шахрайства при укладенні договору страхування та мінімізує витрати страховиків на операційний облік;
  • > створення надійного гарантійного централізованого механізму, який забезпечує своєчасне та у повному обсязі врегулювання страхових випадків, за наслідками ДТП з вини українських водіїв за кордоном.

Змінена МТСБУ у кінці 2014 року процедура перерахунку розмірів єдиних страхових платежів за договорами міжнародного страхування «Зелена картка» дозволила страховикам-повним членам МТСБУ мінімізувати негативний вплив валютних коливань у січні-лютому 2015 року та сформувати необхідний розмір страхових резервів

 

источник

на главную

До свидания, левая Зеленая Карта!!!

 До свидания, левая Зеленая Карта!!!

До свидания, левая Зеленая Карта!!! "прикордонники під час оформлення громадян, що перетинають державний кордон України автомобілями української реєстрації, одразу на місці перевіряють дійсність страхових полісів. Якщо в базі даних страхового...

Заказать полис

Страховой Брокер Авто-Полис

г. Харьков, Плехановская, 12 офис 7

+380506631316
+380988385756

Пнд- Чтв с 9.00 до 18.00, Птн с 9.00 до 17.00

Звоните сейчас - 0506631316 0988385756 0633966337

С нами экономней!!!

RocketTheme Joomla Templates